قیمت انواع پنجره دوجداره | پنجره upvc | زارع

قیمت انواع پنجره دوجداره : پنجره های دوجداره در طراحی و ساخت بناهای امروزی نقش ویژه ای را ایفا می کنند. اما نمی توان تنها محاسن این پنجره هارا به کیفیت ان ها در مقابل اتلاف انرژی خلاصه کرد. البته ممکن است که شما به توانایی های پنجره های دوجداره و به درد خور بودن ان ها شک داشته باشید. ما در این مقاله با شما هستیم تا شک تان را در باب انواع پنجره های دوجداره برطرف کنیم.

قیمت انواع پنجره دوجداره | پنجره upvc | زارع

پنجره های دوجداره آلومینیومی علاوه بر کیفیتی که دارند، می توانند عامل اصلی در زیبایی خانه ها محسوب گردند.

پنجره های دوجداره مدرن، از انواع گوناگونی تشکیل شده اند که مردم می توانند برای منازل شان از ان ها بهره مند گردند

نگارنده در این مقاله تصمیم دارد تا با معرفی انواع پنجره های دوجداره از ویژگی های ان پرده بردارد.

پنجره ثابت دوجداره

به راحتی می توان گفت که پرکاربردترین و همچنین کم هزینه ترین مدل پنجره دوجداره همان آلومینیومی ثابت است. البته نباید ذکر این نکته را فراموش کرد که این مدل از پنجره دوجداره تنها به خاطر کم بودن هزینه و سادگی اش محبوبیت پیدا کرده است. این پنجره دقیقا به دلیل ثابت بودنش از دیگر پنجره ها کارایی و بازدهی بیشتری دارد.

باید اذعان کرد که مدل ثابت به هیچ مکانیزم و فرایندی نیاز ندارد تا باز و بسته شود

و به همین دلیل به سهولت از پس عملیاتی که به دستش سپرده شده بر می آید و می تواند عایق خوبی برای صدا باشد و حرارت و گرد و غبار را از نزدیک شدن به خانه برحذر دارد.

قیمت پنجره دوجداره کرج

پنجره های تک حالته

باید اشاره کرد که این مدل هم بسیار کاربرد دارد و درنهایت مناسب است.

تا به حال این اتفاق در طول روز افتاده که زندگی برای ما خسته کننده شده باشد که به وقت رسیدن به منزل بخواهیم پنجره را باز کنیم و نفسی به راحتی بکشیم.

در این شرایط دیگر پنجره های دوجداره ثابت و معمولی به درد ما نخواهد خورد. پنجره های دوجداره تک حالته به همین درد خواهند خورد.

آن ها بر روی یک محور افقی گشوده می شوند و این توانایی را دارند که به منزل ما نور ببخشند و حتی مقرون به صرفه نیز هستند.

از دیگر امکانات این مدل از پنجره می توان به قابلیت جهت باز شدن آن اشاره کرد. می توان این پنجره را به سهولت به پنجره دوجداره دوحالته نیز مبدل کرد.

قیمت انواع پنجره دوجداره | پنجره upvc | زارع

پنجره های دوحالته

این گونه از پنجره ها در مقایسه با پنجره های دیگر پیشرفته تر محسوب می شوند. این مدل از پنجره های دوجداره توانایی این را دارند که از دو سوی افقی و همچنین عمودی بر روی دو محور افقی و عمودی تنها با یک دستگیره باز شود. سوای اینکه این پنجره ها زیبا هستند شخص با انتخاب این مدل از کیفیت و امکانات خوبی هم برخوردار می شود.

برای نمونه امنیت در پنجره های دوحالته بسیار بالا است

چون یراق آلات استفاده شده در آن بسیار پیشرفته است.

پنجره دوجداره سایبانی

این مدل بیشتر در سرویس های بهداشتی، حمام، راه پله و نورگیرها استفاده می شود و تنها بر یک محور افقی باز یا بسته خواهد شد.

کاربر می تواند با توجه به خواسته خود شکل باز شدن آن را مشخص کند.

به این شکل که پنجره از بالا گشوده شود یا از پایین یا حتی به داخل یا خارج.

پنجره مدل آکاردئونی

این پنجره دوجداره نیز بیشتر به شکل عریض کاربرد خواهد داشت. هنگامی که عرض پنجره از سه متر بیشتر شود از مدل آکاردئونی استفاده خواهیم کرد. زیبایی یکی از شاخصه های اصلی این مدل از پنجره است که می تواند به بالکن خانه جلوه ای از زیبایی را هدیه دهد.

پنجره دوجداره کرج

مدل دو لنگه بازشو یا فرانسوی

این مدل از دو لنگه مختلف پدید آمده که از هر دو طرف باز می شود.

میان این دو لنگه ستونی وجود ندارد و حتی فضای بین آن کاملا خالی است. البته نباید فکر کرد که این مسئله به اطمینان ما از عایق بودن پنجره ضربه خواهد زد.

این پنجره را به شکلی ساخته اند که هم از زیبایی خاصی بهره مند است و هم کیفیت بالایی دارد.

از دیگر خصوصیات پنجره دوجداره دولنگه بازشو فرانسوی حتما می توان به قابلیت نصب مدل های مختلفی نظیر تک حالته و دوحالته بر روی آن اشاره کرد. کاربر می تواند این مدل از پنجره های دوجداره را بر روی محورهای افقی و یا حتی عمودی نیز باز کند.