پنجره گرد

پنجره های دایره ای شاید حتی مثل یک اثر هنری، محیط بیرون را در خانه منعکس کنند. این نکته را در نظر داشته باشید که پنجره دایره ای با سبک معماری خانه شما سازگار وهمسو باشد، در غیر این صورت ممکن است نتیجه مطلوب حاصل نشود. از قابلیت های پنجره گرد این است که می توان آنها را ثابت یا متحرک کرد، یا در قسمتی ثابت و در قسمتی متحرک نگه داشت. درب و پنجره UPVC دایره ای نیز استانداردهای خودش را دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

نام دیگر پنجره دوجداره دایره ای «محوری» است. به طورکلی می توان گفت طراحی این نوع پنجره کمی سخت تر از دیگر پنجره ها است چون کمیاب تر هستند و در طراحی ساختمان ها چند دهه ای می شد که فراموش شده بودند. اما امروزه دوباره این نوع پنجره به عرصه بازگشته و بسیار اصیل و خاص به نظر می رسد. این پنجره دوجداره محوری بر روی یک محور قطری باز و بسته می شود.

دستگیره پنجره UPVC ویژگی کوچک اما مهم

یکی از مهمترین مزیت های این پنجره ها آن است که چرخیدن لنگه ی بازشوی آنها دور یک محور انجام می شود. وقتی دستگیره را که زیر لنگه قرار دارد باز می کنیم، پنجره محوری در یک جهت  دور یک محور می چرخد و می توانید زاویه اش را هم به اختیار خود تغيير دهید. بازه چرخش پنجره محوری یو پی وی سی ۱۸۰ درجه است.

یراق آلات پنجره دوجداره دایره ای

یراق آلات این نوع از پنجره ها با پنجره های معمولی متفاوت اند و برندهای موجود در بازار ایران که یراق آلات پنجره دایره ای دارند کم تعداد هستند. عرض و ارتفاع بازشوی پنجره دایره ای استاندارد مخصوص به خود را دارد. در این نوع پنجره نیز مثل پنجره یو پی وی سی عادی، از نوار درزگیر استفاده میشود.

پنجره دوجداره محوری

تولید پنجره دوجداره دایره ای چگونه است؟

همان گونه که می دانید، پنجره های دوجداره دارای دو بخش اساسی شیشه و پروفیل هستند. شیشه را سال هاست که در انواع، رنگ ها و فرم های مختلفی تولید میکنند اما پروفیل یو پی وی سی لازم برای پنجره دایره ای به این صورت به دست می آید که پروفیل را در کوره با دمای حدود ۱۵۰ درجه سانتیگراد قرار می دهند و تا ۱۵ دقیقه پروفیل حرارت می بیند. سپس روی میز شابلون پروفیل به فرم خواسته شده تبدیل می شود. درنتیجه می توان گفت پنجره دوجداره شیشه ای حالت خاصی دارد چون بسته به اندازه و قطر دایره و ….. پروفیل ویژه سازی می شود.