بهترین روش کندن پرچسب شیشه و پروفیل

یکی ازعمده ترین مشکلاتی که مشتریان پس از تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دوجداره upvc به ان دچار می شود کندن لیبل روی شیشه دوجداره  و برچسب یا روکش محافظ پروفیل upvc است.

کندن برچسب شیشه دوجداره

در هنگام تولید شیشه های دوجداره لیبل هایی بر روی جداره های شیشه چسبانده می شود که اطلاعاتی مانند ابعاد و نوع شیشه دوجداره را در بر دارد. بدلیل خاص بودن نوع این برچسب ها، کندن ان دست امکان پذیر نیست.

با روشی هایی که در ادامه خواهیم گفت، شیشه های شما به راحتی از هر نوع برچسبی پاک شده و براق و درخشنده خواهند شد.

 

روش اول

راحت ترین راه برای کندن برچسب های شیشه استفاده از شیشه پاک کن و کاردک لیسه ای است.

ابتدا با کمک شیشه پاک کن محل برچسب را تر کرده وبعد از گذشت چند ثانیه ان را با کاردک لیسه ای بتراشید.

این روش در بیشتر مواقع کاملا پرچسب را از روی شیشه دوجداره پاک می کند اما شما میتوانید از روش دوم نیز استفاده کنید.

 

 

روش دوم

  • • یک ظرف را از آب گرم پر کنید.
  • • دو قاشق  از پودر صابون را در یکی از ظرف ها بریزید.
  • • با دست خود، یا یک قاشق بلند، محلول را هم بزنید تا کف کند.
  • • با یک لیسه، برچسب را از شیشه جدا کنید.

• در صورتی که برچسب کاملا از شیشه جدا نشد، از یک روغن طبیعی همانند روغن زیتون یا روغن دیگری استفاده کرده و باقیمانده برچسب را از روی شیشه پاک کنید. تنها کافیست از یک کاغذ روزنامه یا پارچه که به مقدار کمی روغن آغشته شده را روی برچسب کشیده و مابقی ان را از روی شیشه پاک کنید.

 

 

کندن پرچسب های پروفیل upvc

برچسب های پروفیل upvc نقش محافظت از پروفیل را در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید (UV) ،مواد شیمیایی (مانند : رنگ و… ) و جلوگیری از خراشیدگی سطح پروفیل در حین تولید وحمل و نقل را برعهده دارد.

جدا از بحث زیبایی محیط دلیل اصلی الزام کندن برچسب پروفیل  UPVC، جنس لیبل های پروفیل است که از مواد زیست محیطی تولید شده است، که با گذشت زمان تجزیه شده و به محیط باز می گردد.

حال اگر این لییل ها را حداکثر طی مدت 45 روز از روی پروفیل Upvc و درب و پنجره دوجداره جدا نکنیم برچسب محافظ بر روی پروفیل تجزیه خواهد شد و موجب تغییر رنگ پروفیل می شود.

در پروژه های در حال ساخت، بهتر است برچسب و لیبل محافظ تا پایان عملیات ساختمانی که احتمال آسیب دیدن پروفیل وجود دارد باقی بماند. اما در پروژه های تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره، بعد از اتمام نصب لیبل محافظ را از پروفیل جدا نمایید.

لازم به ذکر است هر چه زود تراقدام به کندن  لیبل ها از روی پروفیل کنیم کار کندن  لیبل ها راحت تر است.

نحوه کندن برچسب باقیمانده از روی پروفیل Upvc

برای پاک کردن برچسب باقیمانده روی پروفیل UPVCمی توان از بنزین سوپر و یا استفاده از سشوار

استفاده کرد.

هشدار : استفاده از بنزین معمولی باعث سیاه شدن سطح پروفیل میشود

ما با در نظر گرفتن تفاوت مواد اولیه هر برند Upvc، پیشنهاد می کنیم ابتدا با بنزین سوپر قسمت از برچسب را پاک کنید، سپس آنرا با آب تمیز کنید. پس از چند روز قسمت پاک شده را کنترل کنید، در صورتی که تغییر رنگی مشاهده نکردید می توانید بقیه قسمت های پروفیل را از برچسب پاک کنید.